fbpx

Baker Furniture


Baker Furniture

Baker Furniture to znana i niezwykle ceniona amerykańska marka, który swój sukces zawdzięcza wieloletniej współpracy z najbardziej cenionymi projektantami, dzięki którym Baker produkuje więcej niż meble - to unikatowe domowe dzieła sztuki. Współpraca z projektantami połączona jest zawsze z dbałością o rzetelne rzemiosło. Te dwa czynniki sprawiają, że meble te marki z czasem nie tracą na stylu i wyjątkowości.

W naszym salonie oferujemy produkty Baker Furniture:

  • meble

  • oświetlenie

  • akcesoria

Przejdź do Sklepu ►

Obejrzyj dostępne katalogi marki

Baker - 130 lat historii luksusowych amerykańskich mebli


Kontakt z meblami Baker jest przeżyciem wręcz mistycznym. Łączą się w nich bowiem: energia natury zaklęta w drewnie, geniusz projektantów, wielowiekowa wiedza o stolarstwie i doświadczenie rzemieślników ręcznie dopieszczających każdy detal.

Swój ogromny sukces, Baker po pierwsze zawdzięcza bezkompromisowości w doborze materiałów. Do produkcji wybierane są tylko te najszlachetniejsze i najwyższej jakości, a ich obróbka przeprowadzana jest tak, by pozostawić ich naturalne piękno. Drewno i forniry są ręcznie selekcjonowane, łączone z naturalnymi żywicami. Dzięki temu meble Baker są autentyczne i po prostu piękne. Drugi element, bez którego sukces nie byłby możliwy, to kunszt rzemieślniczy. W warsztatach Baker stosuje się techniki inkrustacji i intarsji, o których inni producenci dawno zapomnieli. Nie wspominając już o perfekcyjnie fornirowanych, złoconych i barwionych wykończeniach.

Patrząc na rozmach, z jakim działa Baker, tworząc meble z najwyższej półki i dostarczając je do najbardziej stylowych wnętrz globu, trudno uwierzyć, że początkowo była to skromna firma zajmująca się stolarką i produkcją drzwi. Założył ją pod koniec dziewiętnastego wieku, w niedużej miejscowości Allegan w stanie Michigan, Siebe Baker – imigrant z Holandii, który od początku ciężko pracował na spełnienie swojego amerykańskiego snu. Udało mu się stworzyć prężnie rozwijającą się firmę, która w latach międzywojennych rozpoczęła modę na modernizm w amerykańskich wnętrzach. Stało się to za sprawą „20th Century Shop” oferującym meble w stylu art deco. Inspirując się kulturą Chin marka stworzyła Kolekcję Dalekowschodnią - pierwszą prawdziwie azjatycką kolekcję mebli wykonaną w całości w USA. Po egzotyce przyszedł czas na włoski neoklasycyzm, a później na pierwszą duńską kolekcję mebli nowoczesnych na rynku amerykańskim, która powstała we współpracy z uznanym projektantem Finnem Juhlem.

Baker to firma z niezwykłą historią nie tylko jak na warunki amerykańskie. Zdobyta renoma i prestiż sprawiły, że marka dwukrotnie wyposażyła Oskarowe Zielone Pokoje i przez trzy lata z rzędu dostarczała meble do salonu VIP na nowojorski Fashion Week. Ostatnie lata to otwarcia salonów Baker w Paryżu, Moskwie, Singapurze i w trzech miastach Chin.

Od momentu powstania w 1890 roku znakami rozpoznawczymi marki Baker są doskonałe projekty i bezkompromisowa jakość ich wykonania. Jej meble dystrybuowane są na całym świecie w luksusowych salonach wyposażania wnętrz. Teraz dostępne są także w Polsce dzięki salonowi Archidzieło.