L’Objet


L’objet

L’OBJET to dzieło Elada Yifracha. Podróżujący przez całe życie Elad, zakochał się w Morzu Śródziemnym, w szczególności w tamtejszej tradycji rzemiosła. Pasja do innowacji – zarówno w technice, jak i zastosowaniu najwyższej jakości materiałów – widoczna jest we wszystkim, co robi. Jego techniki ręcznego wytwarzania ewoluowały, a wszelkie produkty L’OBJET są unikalne na skalę światową. Bogate w ponadczasowe detale i niestroniące od tradycji są także niewątpliwie nowoczesne.

Przejdź do Sklepu ►

Mamounia

To zapach przenoszący nas w egzotyczny, daleki świat. Otuleni tym zapachem przenosimy się do Marocco wiosną na targ w Medynie, zwany Festiwalem Róż.
Widzimy tam oczami wyobraźni piękną kobietę, która zajmuje miejsce przy glinianej ścianie ze swoim wózkiem, przepełnionym świeżymi płatkami róż.
Nagle do kobiety docierają także inne zapachy: nieznanych przypraw z kadzi, cydru, świeżej herbaty Nanah, łącząc się z zapachem słodkich kwiatów.
Ten koktajl aromatów odurza kobietę i przenosi ją jakby w korytarz zapachu, w którym traci ona poczucie czasu. Korytarz prowadził ją w nieznane, ale ona śmiało nim podążała, czując pierwszy raz od dawna, że prawdziwie żyje…

 

EAU D’Égée

Świeca, która swym aromatem opowiada nam historię życia mieszkańców wybrzeża Morza Egejskiego. Dla ludzi tych życie to czysty rytuał. Ich codzienna praca harmonijnie przeplata się z zabawą. Natura jest tu wszechobecna. Ich styl życia określają 3 siły: słońce, morze i dusza.

Egejska dusza jest świeża i delikatna jak morska bryza, urozmaicona wonią dzikich kwiatów i słodyczą kolendry, listków figowych z miejscowych ogrodów oraz aromatem szałwii, wydobywającym się ze starożytnych świątyń. Ten charakterystyczny zapach wzbogacony jest odrobiną papryczki chilli, dębu i cedru, unoszonych przez wiatr.

JASMIN D’INDE

Ten aromat świecy przenosi nas w świat romansu gdzie skromna kobieta, przepięknej i niezwykłej urody pracuje w ulicznej budce z kwiatami. Jest tak pochłonięta układaniem jaśminowego bukietu, że nawet nie zauważa, że ktoś ją bacznie obserwuje. Nieznajomy jest tajemniczy, przystojny i bardzo elegancki.
Gdy pochyla się by poczuć zapach pięknych kwiatów dziewczyna wyczuwa od niego wyraźny, słodko-gorzki aromat, który jakby uzupełnia zapach kwiatów.
Nagle, gdzieś w oddali dzwoni dzwonek, przerywając ten magiczny moment. Jest wieczór, dzień się kończy, jaśmin nadal kwitnie, a z nim zapewne nowa miłość…

ThÉ Russe

Aromat świecy przenosi nas do Paryża. Jest rok 1975. Phlippe, francuski arystokrata, otrzymuje właśnie od Miszy Barrinova z Petersburga, ręcznie napisaną notatkę. Jest to zaproszenie do obejrzenia, nieco prowokacyjnej kolekcji antyków. Phiippe prowadzony przez intuicję, nie myśląc długo, wyjeżdża jeszcze tego samego wieczoru.
Dwa dni później jest już w rezydencji nad kanałem Griboyedov’a. Rozsiada się właśnie przy kominku w stylu Ludwika XIV otulony mieszanką zapachów: starych książek, trzaskającego ognia i czarnej herbaty zaparzonej w efektownym samowarze.

Oh mon Dieu!

Aromat tej świecy przenosi nas do Paryża. Jest rok 1969, właśnie nastał czas rewolucji artystycznej i seksualnej. Powietrze jest przesiąknięte artyzmem, którego świat jeszcze nigdy nie doświadczył: surowością, dzikością, zabawą i seksem. Kobiety są „glamour”, w ten ponadczasowy i pozbawiony wysiłku sposób. Są one odważne, jak kolory szminek, którymi się malują. Obnażają one swą wolność, styl i epatują mocą uwodzenia. Na ulicach unosi się zmysłowy aromat będący połączeniem koniaku, szminki, z nutą kadzidełka, skóry i karmelu. Oh Mon Dieu!
Nuta wiodąca: koniak, nasiona kolendry, ziele angielskie
Środkowe nuta: czerwone porzeczki, śliwka, róża, jaśmin, karmel
Baza: mech dębowy, benzoes, skóra, cywet, piżmo

ApOthecary

 

Artystycznie zbalansowane aromaty mogą przeistoczyć zwykły rytuał w nadzwyczajną podróż w nieznane. Razem z najstarszymi rzemieślnikami z dziedziny bath&beauty, L’Objet miesza najstarsze światowe techniki z innowacyjnością wykorzystania naturalnych składników. By zapewnić trwałość stworzonych preparatów, są one umieszczone w czarno-fioletowych pojemnikach, posiadających blokery UV. Aptekarskie doświadczenie i precyzja są wykorzystywane, by wykreować piękny zapach w powietrzu, nawilżyć ciało i podnieść na duszy.